Ортопедична основа. Яку обрати?

Основна функція матрацу – забезпечення правильного положення тіла під час відпочинку, або іншими словами – забезпечення комфортного сну. Застосування в сукупності з ламелями – дерев’яними поперечинами, які складають вклад до ліжка, помітно посилює ортопедичний ефект матраца. Багато покупців цікавляться – що таке ламелі і навіщо вони потрібні?
Ламель – це гнуто клеєна деталь, виготовлена з лущеного шпону, з поздовжнім розташуванням волокон деревини в усіх шарах та радіусом гнуття 4м. Всередину каркаса вставляється вклад в ліжко, який складається з ламелей (в деяких випадках для підтримки використовується металевий каркас), на які лягає матрац.
Ламелі злегка пружинять під час сну, при цьому жорсткість матраца виходить дещо меншою, ніж якщо матрац просто лежить на твердій поверхні типу підлоги. У результаті значно поліпшується якість сну. Комфортний сон дозволяє нам повноцінно виспатися за меншу кількість часу. Крім того, каркас забезпечує вільну циркуляцію повітря. Тому якщо матрац покласти на основу без ламелей (на фанеру), то він буде гірше “дихати”.
Каркас ліжка купити також необхідно, як і матрац, так як саме він зможе посилити ортопедичний ефект матраца і зробити відпочинок дійсно повноцінним.
Каркас ліжка раніше робили із звичайних дощок, ДСП або фанери. Матраци швидко продавлюється, ставали безформними. На щастя подібні каркаси зараз уже не зустрінеш. .

Ми пропонуємо два варіанти ортопедичної основи:

Комплект ламелів – представляє собою дугоподібні фанерні планки, які кріпляться до ліжка за допомогою спеціальних пластикових кліпс. Кліпси кріпляться до попередньо розміщеного брусу по довгих сторонах ліжка. І в ці кліпси, трішки вигнувши, вкладаються ламелі Якщо ж ліжко двоспальне, то по центру розміщується той же брус з двома опорними ногами і з обох боків вставляються ламелі:

В півтора-спальних ліжках (120 та 140) для простоти збірки ламелі не кріпляться до ліжка, В комплекті подаються стрічки, в які “одянаються ” ламелі і кладуться на попередньо прикріплений брус.

Металева каркас сітка – це ортопедична основа, яка представляє собою металевий каркас (рама), який укомплектований еластичними елементами – ламелями з ортопедичною дією. Ламелі зроблені з клеєної фанери товщиною 8мм і шириною 53мм. Відстані між ламелями – 65мм (каркас звичайний), 45мм – (каркас посилений), 25мм – (каркас максимально посилений)
Таким чином Ви можете незалежно міняти каркас ліжка, вклад в ліжко (ламелі) або матрац, наприклад при зміні дизайну кімнати або при зносі якогось елементу ліжка. Головне, звертайте увагу на відповідність розмірів всіх цих елементів.