
Ортопедичний ефект матраца.
Опубліковано 15 травня, 2012
Поняття “ортопедичний” не може в повній мірі описати корисні або шкідливі властивості, притаманні матрацу, але в будь-якому спеціалізованому магазині продавці починають запевняти, що їх матраци – ортопедичні, не пояснюючи, що це таке, які позитивні якості має даний виріб, якими конструктивними особливостями досягається цей ефект. Однак розумні слова, взяті з однієї області медицини, досить сильно впливають на підсвідомість покупця, тим більше з використанням таких магічних приставок як супер або стовідсотковий.
Взагалі, треба сказати, що ортопедія – це нічим не пов’язане з меблями напрямок у хірургії, тому матрац не лікар і не зможе вилікувати вашу спину і інші захворювання кісткової системи. Дія матраца направлено, перш за все, на забезпечення комфортного відпочинку, зняття напруги і втоми, розвантаження основних кісток скелета. Для цього хребет повинен знаходитися в своєму природному положенні без додаткових навантажень і незручностей, матрац повинен повторювати всі контури і форми тіла, тому чим ближче до природного стану розташований хребет, тим вище ортопедичний ефект.
Властивість ортопедичності досягається за допомогою різних конструктивних особливостей матраца. Так як вага лежачу людину по-різному діє на окремі ділянки поверхні, необхідно, щоб розподіл навантаження на матрац було рівномірним. З цією проблемою відмінно справляються водяні і повітряні матраци, які були розроблені для лікарень і лікувальних установ. Однак повітряні матраци не завжди герметичні, вимагають постійної підкачки гучним компресором, але зручні в транпортування і частіше використовуються як запасний варіант для гостей і на відпочинку. Водяні матраци діють за принципом закону Архімеда та ідеально повторюють форму тіла, але мають велику масу і проблеми із заміною води.
Певними ортопедичними властивостями володіють матраци з незалежним пружинним блоком, в якому кожна пружина упакована в свою власну оболонку і, залежно від величини точкового навантаження, працює автономно. Крім пружин, в такому матраці існує наповнювач, властивості і безпека якого також варто враховувати при покупці. Латексні матраци складаються з натурального спіненого екстракту соку каучукового дерева, після спеціальної обробки каучук має стільникову конфігурацію з повітряними прошарками, які і визначають його основні характеристики. Латекс довговічний, відмінно циркулює повітря всередині матраца, не викликає алергії та безпечний з точки зору екологічності.
Найбільш доступним матеріалом є штучний латекс. Він виготовляється за тією ж технологією, що і натуральний, тому його ортопедичні властивості залежать від щільності матеріалу, кількості отворів і їх діаметра. За рахунок зміни розмірів отворів створюються різні зони жорсткості, в залежності від стандартної навантаження, яку людина робить на поверхню матраца, в такій конструкції досягається максимальний ортопедичний ефект. Відмінним варіантом вважаються матраци з використанням різного матеріалу на зовнішній і внутрішній поверхні, за рахунок чого досягається певний рівень жорсткості в залежності від побажань людини.